Anne Babalar Buraya

O BİR ŞAMPİYON❗🏹

Mete Gazoz adını duymayan kaldı mı? Umuyoruz ki kalmamıştır ama biz sadece adını duymakla kalmayalım istedik ve ülkemizin gururu olan, okçuluk dalında bizleri Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda temsil eden ve altın madalya ile ülkemize gelen METE GAZOZ'u daha yakından tanıyalım dedik:

Ama Mete Gazoz'u tanımaya geçmeden önce, okçuluk sporundan bahsedelim:

Okçuluk spor dalının kökeni, eski zamanlarda avcılık ile başlamıştır. Avlanmak, saldırmak vb. amaçlarla kullanılmıştır. Okçuluk, oku gergin yay aracılığıyla hedefe göndermeyi amaçlayan spor dalıdır. Okçuluk ilk kez 1904 Yaz Olimpiyatları'nda olimpik programa alınmıştır ve 1972'den beri aralıksız olarak programlarda yer almaktadır. İşte tam da bu sene ki; 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda final maçında milli okçumuz;

Mete Gazoz, İtalyan okçu Mauro Nespoli'yi yenerek olimpiyat şampiyonu oldu!🏹

Haydi, genç şampiyonumuz Mete Gazoz'un hayatına daha yakından bakalım!

Mete Gazoz, daha çok küçük yaşlarda hazırlanıyor bu başarıya...
Neler mi yapıyor?
Öncelikle sağlıklı bir vücut için yine başka bir spor dalı olan yüzmeyi de düzenli yaparak, hayatının bir parçası haline getiriyor.

Koordinasyon, strateji, dikkat ve detayları fark etmek gibi becerilerinin gelişmesi için satranç, resim ve piyano da Mete Gazoz'un hayatında çok önemli bir yer tutmuş.

3 yaşında yay çekmeye, 5 yaşında ok atmaya ve 8-9 yaşlarında da yarışmalara katılmaya başlayan Mete Gazoz, bu spor ve sanat dalları ile de kendisini geliştirerek başarıya ulaştı. Mete Gazoz'un çocukluğundan bu yana çalışma disiplini pek çok sporcuya rol model olacak.

Fikriyat Çocuk ailesi olarak; Türk sporu için çok önemli olan "İlk okçuluk madalyamız ve altın madalya" ile adını spor tarihine "ŞAMPİYON" olarak yazdıran Mete Gazoz'la gurur duyuyoruz!
Tebrikler Mete Gazoz! Daha nice Şampiyonluklar bizim olsun!