Anne Babalar Buraya

BİLGECE BİLDİRMECE: TEKNOFEST BAŞLADI!

Merhaba sayın ve sevgili okuyucularım!

Bugün sizleree İstanbul'da 2018 yılından beri düzenli olarak her yılın Eylül ayında gerçekleştirilen TEKNOFEST etkinliğinden bildiriyorum! TEKNOFEST 2021 bu yıl 21 Eylül - 26 Eylül tarihleri arasında Atatürk Havalimanı'nda düzenleniyor.

Şu anda, burada çook yoğun bir ilgi var. Herkes aynı benim gibi çook fazla heyecanlı ve meraklı. 😀 İşte bu etkinlik için kafamızda oluşan tüm sorulara bugün yanıt bulacağız!

Haydi o zaman Bilge'ce Bildirmece Bülteni başlasıın!

Ben sorular soracağım, cevapları ise burada ki yetkili kişiden dinleyeceğiz.

Merhabalar ben Bilge, Fikriyat Çocuk'tan geliyorum.

🎤Sizce TEKNOFEST etkinliğinin amacı nedir?

Merhaba Bilge, TEKNOFEST teknoloji yarışmaları kapsamında insanlık yararına teknoloji yarışması düzenlenmektedir.

Yarışma süresince bireylerin sosyal sorumluluk bilincini teknolojik bilgi ve birikimleriyle tamamlayıp topluma fayda sağlayacak projeler ortaya çıkarmaları amaçlanmaktır. TEKNOFEST kapsamında gerçekleştirilen fuar etkinlik alanları, uçuş gösterileri, seminerler ve aktiviteler ile toplumun her kesiminin Milli Teknoloji Hamlesi 'ne olan ilgilerinin artırılması hedeflenmiştir. Bu faaliyetler ile birlikte bu sene 35 farklı kategoride düzenlenecek olan teknoloji yarışmalarıyla da ülkemizin yetişmiş nitelikli insan kaynağına katkı sunulması amaçlanmıştır.

🎤Pekiii TEKNOFEST'e giriş nasıl oluyor?

Bilge öncelikle, TEKNOFEST için internet sitesi üzerinden kayıt işlemini tamamlamanız gerekmektedir. Unutmamalıyız kii online kayıt işlemini tamamlayan ziyaretçilerin iki doz Covid-19 aşısını olmuş ya da önceden hastalığı geçirmiş olması gerekmektedir.


🎤Etkinlik alanında ödememiz gereken bir ücret var mı peki?

Hayır Bilge, TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali ücretsiz ve herkese açıktır. Etkinlik kapsamında yapılan aktiviteler ve gösteriler de ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Son olarak size bir sorum daha olacak.😀

🎤Acaba TEKNOFEST ödülleri nerede verilecek?

Bilge öncelikle, takımların uçuş görevlerini tamamlamasının ardından değerlendirmeler sonucu belirlenen puanlara göre başarılı olan ve dereceye giren takımlar ödüllerini 21-26 Eylül 2021 tarihlerinde Atatürk Havalimanında düzenlenecek TEKNOFEST'te alacaklar.

Sorularımıza verdiğiniz cevaplar için çook teşekkür ederiiiz!🤩

Haydi arkadaşlar, TEKNOFEST için son iki gün kaldııı, koşuun kaçırmayıın!